Gül Yağı 1 Ml Natural Hediyelik Kutulu Rose Oil

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
PlatinPuan : 72.381
Fiyat:
89,90 TL

  

 

 

Saf Gül Yağı 1 ml
  • Parfüm ve kozmetik sanayisinin en önemli ve en pahalı ham maddelerinden olan gül yağı, pembe yağ güllerinin ekstraksiyon ve buharlı distilasyon prosesleri sonucu üretilir. Dünya standartlarına uygun kalitede gül yağı, deniz seviyesinden 1050 m ve daha fazla yükseklikte yer alan, Isparta ve yöresinde yetiştirilen güllerden elde edilir.
  • Isparta'ya özgü yaklaşık 3.5 - 4 ton yağ gülü (Rosa Damascena) yaprağının işlenmesi ile ortalama 1 litre saf gül yağı elde edilebilmektedir.
  • Saf gül yağını koku amaçlı teninize uygulayabileceğiniz gibi , cildinizi besleyici, onarıcı ve kırışık önlemeye yardımcı olarak ta kullanabilirsiniz.
KESİNLİKLE DOĞAL ÜRÜNDÜR 14 DERECENİN ALTINDAKİ SICAKLIKLARDA KRİSTALLEŞİRGül yağı nedir?

Güzel kokusu, tıbbi değeri ve beslenmedeki yeri dolayısıyla antik çağlardan beri efsanelere konu olan, aşk, sevgi ve barışın sembolü gül, parfüm sektörünün de vazgeçilmez unsurlarından biri. 122 yıl önce Isparta'nın Gülcü Mahallesi'ne dikilen gül fidanları, damıtılma sistemiyle oluşan gül yağı ile parfüm sektörüne hammadde sağlıyor. Mayıs ve Haziran aylarında çiçek açan gül, önce bölgeyi, sonra da gül yağı ile tüm dünyayı eşsiz kokusuyla büyülüyor. Parfüm sektöründe gül esansı için kullanılan Isparta gülünü diğer 150 çeşit gülden ayıran özellik ise eşsiz kokusu ve kokusunun kalıcılığı...

Gülyağı: Parfüm ve kozmetik sanayiinin en önemli ve pahalı hammaddelerinden olan gülyağı pembe yağ güllerinin buharlı distilasyon yöntemiyle kaynatılmasıyla üretilir. Dünya standartlarına uygun kalitede gülyağı, deniz seviyesinden 1050 m ve daha fazla yükseklikte yer alan, Isparta ve yöresinde yetiştirilen güllerden elde edilir. Her yıl Mayıs ve Haziran aylarında toplanan güller, hava şartlarının da katkısı sonucu üstün kalitede gülyağı üretiminin gerçekleştirilmesini sağlar.

Gül yağı elde etmek için sabahın erken saatlerinde, güneş doğmadan toplanıp gölgede kurutulur. Su buharıyla distilasyona tabi tutulur. Elde edilen sıvının üst kısmında gül yağı toplanır. Alttaki sulu kısım ise gül suyunu teşkil eder. Genellikle 3000-3500 kg çiçekten 1 kg gül yağı, 500 kg gül suyu elde edilir.

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu01224roseoil011
MarkaMimoza Bitki Market
Stok DurumuVar
roseoil01

İLETİŞİM

  •      Çünür Mahallesi 
  •       5474 Sokak Köseoğlu Sit.No:5 E 
  •       Merkez/ISPARTA
  • +90 (530) 061-01-96
  •  emineozoglu@mynet.com
  • www.lavantakokulukoy.org

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.