Müşteri Hizmetleri

Hakkımızda

Adım attığınız anda sizi mis gibi kokularla çepeçevre saran, mosmor görüntüsüyle kendinizi Fransız bahçelerinde hissetmenizi sağlayan bir yer düşünün.

Ama Fransa'daki Provans'tan değil, tam tersine Isparta'nın Kuyucak Köyü'nden, yani artık daha çok bilinen adıyla Lavanta Kokulu Köy'den bahsediyoruz.

Kadının emeği ve gücünü de simgeleyen ve ülkemiz için bir başarı kaynağı olan bu güzelim köyün hikayesi sizi çok etkileyecek.

Türkiye lavanta üretiminin büyük kısmını karşılayan Isparta'nın Kuyucak köyü, lavanta mevsiminin başlamasıyla "mora boyanan" görselliğiyle ziyaretçilerini büyülüyor.

Isparta'nın Keçiborlu ilçesine bağlı olan Kuyucak Köyü'ndeyiz. Burası 250 nüfuslu küçük bir köy ancak bir grup kadın binbir emekle ve sevgiyle onu öyle bir hale getiriyorlar ki köyde turizm patlaması yaşanmasını sağlamakla kalmıyorlar, aynı zamanda onu Türkiye'nin lavanta ihtiyacının %93'ünü karşılayan bir tarım cenneti haline getiriyorlar.

"Gül" denilince ilk akla gelen Isparta, Türkiye'nin lavanta bahçesi olmasıyla da ayrı bir öneme sahip. Kıraç araziler boş kalmasın diye lavanta üretimine başlanılan Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyü, zamanla Türkiye lavanta üretiminin merkezi oldu.

Ekim alanının her geçen gün arttığı, hasat döneminde tüm köyü adeta "mora boyayan" lavanta, çok sayıda ziyaretçiyi de kente çekiyor.

Sakinlik ve huzurun yanı sıra eşsiz doğasında fotoğraf çektirme imkanı bulan ziyaretçiler, "Lavanta kokulu köy" olarak da adlandırılan tarlalara yerleştirilen traktör, motosiklet, ahşap pencereler, ahşap kapılar, salıncaklar, ziyaretçilere Kuyucak'ta keyifli dakikalar geçiriyor.

 

İLETİŞİM

  •      Çünür Mahallesi 
  •       5474 Sokak Köseoğlu Sit.No:5 E 
  •       Merkez/ISPARTA
  • +90 (530) 061-01-96
  •  emineozoglu@mynet.com
  • www.lavantakokulukoy.org

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.