Mor Telgraf Karasevda Çiçeği 10-20 Cm Tradescantia

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
PlatinPuan : 22.848
Fiyat:
28,38 TL

Saksı seçimi: Telgraf çiçeği doğru bakıldığında hızla büyüyen yayılmacı bir bitki. Bu sebeple saksı seçimi yaparken tercihinizi küçük değil orta boy ve büyük saksılardan yana kullanmalı, uygun bir alanınız varsa askılı saksıları tercih etmelisiniz. Zira kısa bir süre sonra bitkinizin dalları saksıdan önce yanlara, sonra da aşağıya doğru sarkmaya başlayacaktır. Bunun yanında, yanlışlıkla yapabileceğiniz fazla sulamanın ya da havasızlığın bitkiye zarar vermemesi için alacağınız saksının drenajlı olduğundan da emin olmalısınız, aklınızda bulunsun.

Toprak seçimi: Telgraf çiçeği su geçirgenliği yüksek, gevşek yapılı topraklarda daha kolay yetişme imkanı buluyor. Bu sebeple evde, saksı içinde telgraf çiçeği yetiştirecekseniz mutlaka geçirgenliği yüksek toprakları tercih etmeli, toprağın torf bakımından da zengin olduğundan emin olmalısınız. Böylece bitkinizden çok daha kısa sürede verimli sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Güneş ışığı: Bu özel bitki, güneş ışığı konusunda biraz seçici desek yeri. Zira bu bitki güneş ışığını seviyor olsa da doğrudan, şiddetli bir güneş ışığına maruz bırakılması önerilmiyor. Yapraklarda güneş lekelerinin oluşumunu engellemek ve bitkiyi uzun süre güvenle yetiştirebilmek için bitkiyi daha az şiddetli sabah ve akşam güneşlerini alabileceği alanlarda konumlandırabilirsiniz.

Sulaması: Çok sık sulama beklemeyen telgraf çiçeğini toprağı nemli kalacak şekilde sulamanız yeterli. Yaşadığınız yerin sıcaklığına, nemine ve evinizin şartlarına göre sulama sıklığı değişecek olsa da ortalama haftada 1 sulama telgraf çiçeği için yeterli görülüyor. Aşırı sulamadan ise mutlaka kaçınmanız gerekiyor. Zira aşırı sulanan telgraf çiçeğinin köklerinde çok hızlı bir şekilde çürümeler meydana gelebiliyor, aman dikkat.

Diğer Özellikler
Stok Kodutelgraf002
MarkaMimoza Bitki Market
Stok DurumuVar
telgraf002

İLETİŞİM

  •      Çünür Mahallesi 
  •       5474 Sokak Köseoğlu Sit.No:5 E 
  •       Merkez/ISPARTA
  • +90 (530) 061-01-96
  •  emineozoglu@mynet.com
  • www.lavantakokulukoy.org

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.