Zakkum Çiçeği Fidanı 30-50 Cm 1 Adet Nerium Oleander

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
PlatinPuan : 32.120
Fiyat:
39,90 TL
Sınırlı Sayıda

 Zakkum Çiçeği Nedir?

  Zakkum çiçeği zehirli bitkilerden biri olarak bilinmektedir. Çiçekli bir bitki olan zakkum çiçeği bahçelerde de yetiştiriciliği yaygındır. Zakkum çiçeği susuzluğa oldukça dayanıklı olan bir bitkidir. Bundan dolayı zakkum çiçeği kurak bölgelerde daha fazla yetişen bir bitki türüdür. Zakkum çiçeği doğada en fazla dere yatakları bölgelerinde yetişir. Özellikle zakkum çiçeği tıbbi ilaç yapımında oldukça fazla kullanılır.

  Zakkum Çiçeği Bakımı Nasıldır?

  Zakkum çiçeğinde gübre seçimine dikkat edilmelidir. Zaten zakkum çiçeği gübre ihtiyacına fazla gerek duymaz. Bundan dolayı gübre seçiminde özgür olabilirsiniz. Toprağın da daima humuslu olmasına dikkat etmek gerekir. Humuslu toprak ile birlikte zakkum çiçeği daha iyi yetişir. Eğer toprakta gübre eksikse gübre takviyesi yapılması gerekir. Gübre takviyesi yaparken aşırıya kaçmamak bu noktada önem teşkil eder. Aşırı derecede gübre takviyesi yapılması durumunda bitki ölebilir.

  Bu çiçekler soğuğa dayanıklı olan çiçeklerdir. Ancak kış aylarında daha fazla soğuğa maruz kalmaması ve yapraklarının kırılmaması açısından yetiştirilirken daha dip köşeler ve soğuk almayan bölgeler tercih edilebilir. Eğer saksıda yetiştiriliyorsa bu konuya mutlaka dikkat etmek gerekir. Zakkum çiçeklerini budama konusunda esnek davranmanız yeterli olacaktır. Budanmaya istisnai durumlar geçerli olmadığı sürece ihtiyaç duymazlar. Bundan dolayı bakımları kolay olarak bilinir. Zakkum çiçeğinin 3 yaşını aştığı zaman budanması şart olarak bilinir. Bu durumda da budanmayı üst taraflardan yapmak son derecede önemlidir.

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu01zakkum
MarkaMimoza Bitki Market
Stok DurumuVar
01zakkum

İLETİŞİM

  •      Çünür Mahallesi 
  •       5474 Sokak Köseoğlu Sit.No:5 E 
  •       Merkez/ISPARTA
  • +90 (530) 061-01-96
  •  emineozoglu@mynet.com
  • www.lavantakokulukoy.org

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.